Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir’de Anıldı!

 

 

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de 2 Haziran 2013 gecesi Yunus Emre Caddesi, Sanayi Sokak’ta polisler ve eli sopalı esnaf tarafından darp edilen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 11’inci yılında  aynı yerde anıldı. Ali İsmail Korkmaz’ın anma törenine annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz ve abisi Gürkan Korkmaz da katıldı.

Gezi Direnişi sırasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunun ardından KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Sertaç Durdu bir açıklama yaptı ve şunları dile getirdi: “Gezi Direnişinin, Ali İsmail ve arkadaşlarının katledilmesinin 11’inci yılındayız. Başta Ali İsmail Korkmaz olmak üzere gezide kaybettiğimiz Ethem Sarısülük’ü, Mehmet Ayvalıtaş’ı, Abdullah Cömert’i, Medeni Yıldırım’ı, Ahmet Atakan’ı Hasan Ferit Gedik’i ve Berkin Elvan’ı saygıyla anıyoruz. Onlara sözümüz var onların hayal ettiği güzel günler gelene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Emel Korkmaz ise şunları söyledi: “Buraya gelmek o kadar çok canımı yakıyor ki. Ben beş sene gelemedim. Geldikten sonra hep şunu dedim, keşke hiç gelmeseydim ve Ali’nin ulu orta bir yerde darp edildiğine şahit olmasaydım. Burada Ali’nin darbına şahit olanların vicdanları rahat mı? Vicdanlarına hesap verebiliyorlar mı? İçleri acımıyor mu? buraya her geldiğimde Ali’nin ‘vurmayın’ dediği cümleleri aklıma geliyor. Görüntüleri izleyemedim ama hep bunları söylemiş. Ali 38 gün direndi. Şu an aramızda yok ama yüzlerce, binlerce Ali İsmail var. Ali İsmail’e sahip çıktığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Şahap Korkmaz konuşmasında, “Hepinize teşekkür ediyoruz oğlumuzu unutmadığınız için, unutturmadığınız için. Katilleri ve onları destekleyenleri lanetliyorum. Bu nokta onlarca pencereden görünüyor. O olayı görüp de susana yazıklar olsun diyorum. O insanda kan yok demektir” dedi.

Ali İsmail’in abisi Gürkan Korkmaz ise, “Ayakta durabiliyorsak arkamızda sizler gibi milyonların olduğunu bilmemizden. Ali İsmail’in adını yaşatma mücadelemize bize sonsuz güç ve destek veriyorsunuz. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız” ifadelerini kullandı.