Umutlu Kitaplar

“Kütüphanesiz okul, kitabı olmayan çocuk kalmasın”

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) olarak yeni yıla yeni projemiz “Umutlu Kitaplar” ile giriyoruz.
Sunay Akın’ın öyküleriyle Gökçe Cantürk’ün tasarımıyla renklenen, “Umut” temasıyla hazırlanan 2018 ajandalarımız yeni umutları yeşertmeye hazır! 2018 ajandaları aracılığıyla vakfa yapılacak kitap bağışlarıyla okullara, mahallelere kütüphaneler kuracağız. “Umut” ajandaları başka çocuklara umut olacak, Ali İsmail’in düşleri hayat bulacak.

Her bir ajandadan çıkan özel tasarım kartpostallar ile sadece ajanda almış olmayacaksınız aynı zamanda kitabı olmayan bir çocuğa söylemek istediklerinizi yazarak; Vakfa göndereceğiniz kitap bağışınız ile ihtiyaç sahibi kütüphanelere ve okumaya hevesli çocuklara destek olmuş olacaksınız!

Ajandalardan çıkan kartpostallar ile birlikte en az bir adet roman, hikâye veya şiir kitabı bağışlarınız ile bu umudu da hep birlikte yeşerteceğiz. Sizlerden gelen “Umutlu Kitapları” Düş Elçisi gençlerimiz Hatay, Mersin ve Eskişehir illerindeki kütüphaneler ile buluşturmaya devam edecek.*

Eğer sizler de bu üç ilden birinde (Hatay, Mersin ve Eskişehir) kitap ihtiyacı olan bir okul veya merkez olduğunu düşünüyorsanız [email protected] mail adresine e-posta göndererek taleplerinizi belirtebilirsiniz. “Kitaba ulaşamayan çocuk kalmasın istiyoruz”

*Kartpostal ile birlikte en az bir kitabınızı gönderici ödemeli olarak Vakfa kargolamanızı bekliyoruz.

2018 gülümsesin, yetmesin; Kocaman gülsün!
Her bir umut, karanlıktan ışık olup sızdıkça ışıl ışıl olsun ortalık…
Umudun yanında sevgi, cesaret, kitap, kalem, defter olsun…
Olsun ki, yarım bıraktırılmış düşler gelecek olsun…