Vakıf Merkezimiz

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın mevcut binası, tadilatı gönüllülerin desteğiyle ve bizzat Ali İsmail’in ailesi tarafından gerçekleştirilmiş geleneksel bir Antakya evidir.

Vakıf binası, idari ofislerin yanı sıra, gençlerin kullanımına açık yaklaşık 11.000 kitaplık kütüphanesini de barındıran 2 çalışma salonu ve 50 kişilik bir toplantı odasıyla gençlere hizmet veriyor.

Vakfın kuruluşundan bu yana söz konusu binada film gösterimleri, eğitim ve atölyeler, bilimden sanata çeşitli söyleşiler, bağlama, gitar, fotoğrafçılık ve yaratıcı yazarlık gibi çeşitli konularda atölyeler düzenlenerek gençlerin sosyal ve kültürel gelişimleri destekleniyor.

Vakıf binamızdaki renkli avlumuz; gerek Antakya’dan gerekse şehir dışından gelen ziyaretçilerimizin misafir edildiği, sıcak çay ve kahve eşliğinde hoş sohbetlere ev sahipliği yapıyor.

Gençler, bizim için vakıf binasının misafirleri değil ev sahipleridir. Birlikte demlenen çayın tadı da haliyle bir başka oluyor ;-) Vakıf avlusunda yapılan sohbetlere zaman zaman minik kedi dostlarımız da eşlik ediyor.

Vakıf binası, etkinliklerin yanı sıra gençlerin ders çalışabildiği ve sosyalleşebildiği bir alan olarak her gün 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Yeni Vakıf Binası

Vakıf çalışmaları için kullanılan ve kiralık olan mevcut vakıf binasının yanı sıra değerli destekçilerimizin katkılarıyla bir vakıf binası satın alındı. Yeni vakıf binası da tıpkı mevcut bina gibi eski bir Antakya evi. Tarihi bir yapı olması nedeniyle, ALİKEV destekçilerinin de katkılarıyla 2018’in yaz aylarında tadilat ve restorasyon sürecine başlanması planlanan binanın, proje ve izin prosedürleri titizlikle yürütülüyor.

Destekçilerin koyacağı tuğlalarla hayat bulacak olan yeni vakıf binası, mevcut binadaki imkanların yanı sıra; gençler için pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

HABERLER