GENÇ SANATÇI FONU

Genç Sanatçılar ALİKEV’le Hayallerini Gerçekleştirecek!

KENT HİKAYEN, KENDİ HİKAYEN

Adımlarımızla aşındırdığımız kaldırımlar… Her gün selamlaştığımız esnaf… Çocukluğumuzun oyun alanları, sokaklar…

Çoğumuzun yaşam alanı olan kentler hayatlarımızın tanığı, hikayelerimizin gizli kahramanı oluyor.  Her gün kentlerde yaşayan milyonlarca insan kenti ve yaşamlarını tekrar şekillendiriyor. Milyonlarca insanın yaşam alanı olan kentler yaşantımıza ve duygularımıza yön veriyor. Hikayelerimizin gizli kahramanı, duygularımızın aynası olan kentler, neden barış ve huzur için de ön koşul olmasın?
 

Bu sene Genç Sanatçı Fonu’nda ‘Kentle Barışmak’ temasıyla işlenen projelere destek vereceğiz. Düşlerimizi, dinlediğimiz ya da yaşadığımız hikayeleri sanat aracılığıyla dönüştürerek kentle barışmanın yollarını arayacağız. Bu yıl geçmiş dönemden farklı olarak geleneksel el sanatlarının da (minyatür, çinicilik, cam, ahşap vb.) destekleneceği fon kapsamında, fikirlerini sanat eserine dönüştürme anlamında maddi zorluklar yaşayan genç sanatçıların uygulanabilir projelerine destek verilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan genç sanatçılar alanında uzman sanatçı ve akademisyenlerle yapılacak atölyelerle de desteklenecek. 

GSF’ye her sanatçı dilediği kadar eserle başvurabilecek. Aynı sanatçıya ait birden çok eserin desteklenmeye uygun görülmesi durumunda, o sanatçıya ait yalnızca bir eser desteklenecek.

Kentle Barışmak’ temasıyla işlenen projelerin destekleneceği Genç Santçı Fonu’na  31 Mart 2021’e kadar başvuru yapılabilecek.

Alikev Genç Sanatçı Fonu
Genç Sanatçı Fonu’na Destek Ol!

Başvuru yapabilmek için 2021 yılı için, 18 yaşından gün almış ve 30 yaşını geçmemiş olmak gereklidir. Tüm illerden başvuru yapabilirsiniz. Genç Sanatçı Fonu’nun 2021 toplam bütçesi 150.000 TL’dir. Her faydalanıcı 10.000 TL kadar destek talep edebilir.

Başvurularınız için aşağıda yer alan Genç Sanatçı Fonu Başvuru Formu’nu indirerek doldurmanız ve “Genç Sanatçı Fonu” konu başlığı ile [email protected] e-posta adresine göndermeniz gerekiyor.

Başvuru koşulları ile ilgili diğer tüm ayrıntılara “Genç Sanatçı Fonu Yönerge” dokümanından ulaşabilirsiniz.