ALİ İSMAİL KORKMAZ BURS FONU

Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek için çıktığımız yolculukta yeni bir durağa geldik. ALİKEV’e yapılan bağışlarla oluşturduğumuz Ali İsmail Korkmaz Bursu ile her sene toplam 250 öğrenciye burs sağlıyoruz. Siz de burs fonlarımıza katkıda bulunarak bir öğrencinin ışığı olabilirsiniz.

ALİKEV Gençleri Yaz Kampında

Burs fonlarımıza bağış yapan bütün destekçilerimize çok teşekkür ediyoruz. Burs fonlarına ve Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na yıl boyunca bağış yapmaya devam edebilirsiniz.

Burs fonlarımıza destek vermek ister misiniz?

Gençlerin düşlerine ortak olur musunuz?

Alikev Bursu Almış Gençler

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nda düşlerimiz var.

Bir bir hayata geçirmek istediğimiz düşler…

Düşlerimizi, Ali İsmail’in henüz 17 yaşındayken başlattığı “toplum için gençlik” hareketinden, onun düşlerindeki özgür dünyadan miras alıyoruz.

Bu nedenle ALİKEV olarak, gençlerin daha önyargısız, daha çatışmasız, daha eşitlikçi ve daha sosyal bireyler haline gelmesi amacıyla çalışıyor, onların toplum hizmeti yapmalarına destek oluyoruz.

Çünkü inanıyoruz ki, Ali İsmail’in “düşlerindeki özgür dünya” binlerce ve hatta milyonlarca Ali İsmail’in düşlerinin hayata geçmesiyle mümkün olacak.

Bugüne kadar vakfımıza, Ali İsmail’in düşlerine, gençlerimizin düşlerine destek oldunuz. Damla damla, irili ufaklı katkılarla ALİKEV’i bugüne siz taşıdınız.

Şimdi bu katkılar gencecik fidanların eğitimine destek olacak. Hep birlikte Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu ile gencecik fidanların eğitimlerine destek olarak o fidanlardan kocaman bir orman yaratacağız.

İnanıyoruz ki, ilk günden beri yanımızda olan, Ali İsmail’in düşlerine ve gençlerimize sahip çıkan destekçilerimiz bizi bu yolda da yalnız bırakmayacak.

Genç fidanlarımız için başlattığımız burs fonlarımıza katkıda bulunarak daha fazla gencimize ışık olmak, umut olmak ve onların düşlerine ortak olmak isteyecek çok sayıda destekçimiz olduğundan eminiz.

Bu nedenle burs fonlarımızı her destekçimizin kendi imkanları ölçüsünde katkı sunabilmesini sağlayacak şekilde düzenledik. Genç fidanlarımızdan da ilham alarak burs fonlarımıza Orman, Ağaç ve Yaprak adlarını verdik.

Burs fonlarımıza yapacağınız en küçük katkılar bile bir araya gelerek, damla damla birikip bir genç fidana can suyu olacak.

Dilediğiniz miktar ile burs fonlarımıza destek olabilirsiniz. Örneğin, ayda sadece 900 TL bağış yaparak, hem bir gencin eğitimine burs desteği sağlayabilir; hem de kendi adınıza ya da anısını yaşatmak istediğiniz bir kişi adına burs fonu oluşturabilirsiniz.

Yaprak Burs Fonu
Ağaç Burs Fonu
Orman Burs Fonu

Yaprak Burs Fonu, alt veya üst limit olmaksızın her miktardaki bağışa açık bir havuzdur.

Burs fonuna düzenli ya da bir kerelik bağış yapmak mümkündür.

Yaprak Burs Fonu’nda biriken her 10.900 TL, bir gencimize bir yıllık burs imkanı yaratır.

En ufak bağışlar bile bu hedefe ulaşmamıza katkıda bulunur.

Ağaç Burs Fonu, bir öğrenciye 4 yıllık eğitimi boyunca destek olmak isteyen bağışçıların katkılarıyla gerçekleşir. “Bir öğrenci okutmak istiyorum” diyen bağışçılarımız, bir öğrencinin üniversite hayatı boyunca yanında olacakları bir burs açabilirler.

Ağaç Burs Fonu’na destek vermek isteyen bağışçılar, bu fona 4 yıl boyunca Vakıf tarafından her sene belirlenen miktarda bağış yapar.

Ağaç Burs Fonu bağışçımız, dilerse bu bursa kendisinin veya bir yakınının ismini verebilir.

Orman Burs Fonu, bir defalık bağış ile süresiz burs açma olanağı sağlayan bir fondur.

Bir defalık 10.000$ bağış yapan bağışçılarımız, Orman Burs Fonu’nda süresiz devam edecek bir burs açar.

Orman Burs Fonu ile süresiz bir burs açan bağışçımız, dilerse bu bursa kendisinin veya bir yakınının ismini verebilir.

Orman Burs Fonu’na 10.000 dolardan fazla katkı yapılabilir. 10.000 doların katları için yeni bir süresiz burs olanağı sağlanır.

ŞİMDİ DESTEK VER!
ŞİMDİ DESTEK VER!
ŞİMDİ DESTEK VER!