HEP 19 YAŞINDA!

Ali İsmail Korkmaz’ın doğum gününde, onu ve ideallerini anıyoruz. Genç yaşta başlattığı “Toplum için Gençlik” hareketiyle toplumsal sorumluluk bilincini yaymaya çalışan Ali İsmail, yarım kalan hayallerini gerçekleştirmek için kurulan vakıf aracılığıyla hâlâ bizimle… Onun azmi, cesareti ve iyilik dolu kalbi, her zaman ilham kaynağımız olacak.

18 Mart Ali İsmail’i Anma Etkinlikleri
Ali İsmail’in anısını yaşatmak ve onun gibi gençlerin hayallerini desteklemek için çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Ali İsmail’in doğum günü haftasında bir dizi etkinlik düzenliyoruz.

İSTANBUL PROGRAMI:

Kamusal Alanın Hafızası Atölyesi
Yer: ALİKEV İstanbul Ofisi
Tarih ve Saat: 20 Mart Çarşamba, 12.30-17.00

Ali İsmail Korkmaz’ı Anma Haftası kapsamında, 20 Mart Çarşamba günü, saat 12.30-17.00 arasında, Kadıköy’ün farklı semtlerinde gerçekleşecek olan özel bir atölyeye davetlisiniz. Bu atölyede, Kadıköy’ün çeşitli sokaklarında yürüyerek, kamusal alanların tarih boyunca kapsadığı ve dışarıda bıraktığı özneleri keşfedeceğiz. Her gruba verilen farklı hikayeleri takip ederek, mekanlara dair gözlemlerimizi fotoğraflayacak ve sonunda bir araya gelerek bu gözlemler üzerine sohbet edip, çektiğimiz fotoğraflarla bir kolaj çalışması yapacağız.

Bu atölye, kamusal alanların kimler tarafından kullanıldığını, kimlerin dışarıda bırakıldığını ve kentin kimler için inşa edildiğini tartışmamıza olanak sağlayacak. 18-30 yaş arası gençlerin katılımına açık olan bu etkinlikte, Kadıköy’ün farklı yüzlerini keşfetmek ve kent hakkında derinlemesine düşünmek için sizleri ALİKEV İstanbul Ofisi’nde bekliyoruz. Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlıdır, bu yüzden yerinizi ayırtmayı unutmayın!

Katılım Formu: https://forms.gle/XaoKUU1Z7RHQMUUz6

Medya Söyleşileri: Medya ve Toplumsal Cinsiyet
Konuklar: Lara Özlen, Zeynep Ocak
Yer: ALİKEV İstanbul Ofisi
Tarih ve Saat: 23 Mart Cumartesi, 17.00

“Gençler Ne der?” kapsamında gerçekleştirilen Medya Söyleşileri’nin ikincisi Lara Özlen, Zeynep Ocak’ın katılımıyla 23 Mart Cumartesi günü İstanbul ofisimizde gerçekleştirilecek. Medya ve Toplumsal Cinsiyet başlıklı söyleşide medyanın toplumsal cinsiyet kavramıyla ilişkisini disiplinlerler arası ve eleştirel bir yaklaşımla ele alacağız. Televizyon, sinema ve dizi sektöründeki temsillerden, kadınların ve LGBTİ+’ların çıkardığı dergilerin kısa tarihinden, LGBTİ+ ve kadın odaklı içerik üretiminden, geçmişte ve günümüzde medya alanındaki eşitsizliklerden ve güç ilişkilerinden bahsedeceğimiz söyleşiye yaş kısıtı olmaksızın herkes katılabilir.

HATAY PROGRAMI:

Doğa Yürüyüşü
Tarih ve Saat: 24 Mart Pazar, 08.00
Zorluk derecesi: Kolay

Samandağ ve Antakya’dan kalkacak servislerle Saat 08:00’de Yaylıca Doğa Tesisleri noktasına ulaştıktan sonra 2 saatlik doğa yürüyüşü başlayacak. Rehber eşliğinde gerçekleşecek doğa yürüyüşümüz aynı noktada sona erecek. Yürüyüşe 18-30 yaş arası gençler katılabilir. Servis kalkış saatleri katılımcılara göre ayarlanacağından konu ile ilgili katılımcılarla ayrıca iletişime geçilecektir.

Katılım Formu: https://forms.gle/e7UxF9x48nRd9o6h6

Kent Hakkı Söyleşisi
Konuşmacı: Ulaş Bayraktar
Yer: Mavi Selvi Kır Bahçesi
Tarih ve Saat: 20 Mart Çarşamba, 14.00

Bu özel söyleşide, afet kentleşmesi ve kent hakkı kavramları üzerine konuşacağız. Kentlerimizin nasıl daha yaşanabilir ve adil hale getirilebileceğini birlikte sorgulayacağız.

Siz de kent hakkı konusunda fikir alışverişinde bulunmak ve bu önemli konuyu daha yakından anlamak istiyorsanız, bu etkinliği kaçırmayın!

Katılım Formu: https://forms.gle/fH4vmKs6b7ynY5YJ9

Hatay Barış Koşusu – Sanal Koşu
Hatay, geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketinden en çok etkilenen şehirlerden biri oldu. Hatay’ın unutturmamak ve Ali İsmail’in anısını onurlandırmak adına, Hatay Barış Koşusu’nu bu yıl da sanal bir etkinlik olarak sürdürme kararı aldık.

Koşu Detayları:

  • Tarihler: 16-24 Mart tarihleri arasında
  • Yer: Katılımcıların kendi belirledikleri herhangi bir yer

Bu etkinliğin bir parçası olmak, hem Ali İsmail Korkmaz’ı anmak hem de Hatay’ın güçlü ruhunu herkese hatırlatmak için hepinizi bu koşuya davet ediyoruz. 16-24 Mart tarihleri arasında istediğiniz yerde, istediğiniz zaman diliminde koşabilirsiniz.

Hatay Barış Koşusu detayları için tıklayınız