3. Geleneksel Düş Elçileri Kış Kampı Tamamlandı

Ali İsmail Korkmaz’ın “toplum için gençlik” düşünü hayata geçirmek misyonuyla yola çıkan Düş Elçileri; 24-27 Ocak 2019 tarihleri arasında Harbiye’de kış kampında buluştu. Eskişehir, Mersin, Hatay, İstanbul ve İzmir Düş Elçileri gruplarından etkinliğe katılan toplam 30 genç, hem eğitim ve atölyelere katıldı hem de birlikte keyifli vakit geçirdi.

Düş Elçileri ile 4 gün boyunca çeşitli konularda atölye çalışmaları ve planlama oturumları gerçekleştirildi. Gençlerin kişisel gelişimlerini desteklemek için farklı organizasyonlardan gelen gönüllü eğitmenler; gençlerle deneyimlerini paylaştı, grup çalışmaları ile yeni fikirler geliştirildi.

Kampın ilk gününde; Mersin, Hatay ve Eskişehir’de aktif olarak çalışmalarına devam eden düş elçisi gençler ile yeni oluşan İzmir ve İstanbul düş elçisi gruplarından gelen gençler tanıştı, ALİKEV serüvenlerini ve deneyimlerini paylaştı.

Mutluluk ya da mutsuzluk atölyesinde insan beyninin yapısından başlayarak hissetmek ve ne hissettiğini bilmek, öfke ve aşk üzerine konuştuk, geçmişte yaşadıklarımızın günümüze nasıl yansıdığı ve bize neler hissettirdiği üzerine derin düşünme fırsatı elde ettik. Atölye boyunca genel hatlarıyla insanların yaşadıkları sorunlara mizahi bir şekilde yaklaşılarak, ben kavramı ve “Hadi Bir Plan Yapalım, Dünya Daha Da Güzelleşsin” odağında söyleşimiz devam etti.

Tahribat-ı İsyan’ın konuk olduğu Hip Hop atölyesinde ise RAP müziğin tarihçesinden başlayarak hip hop kültürü ve hayatımızdaki yansımaları üzerine konuştuk. Toplumsal olaylara karşı düşüncelerimizi eleştirel bir bakış açısıyla kaleme alarak kendi parçalarımızı yazdık.

Gençlerin gerçekleştirdiği başarılı sosyal sorumluluk projelerini inceledik, örneklerden yola çıkarak “Biz neler yapabiliriz?” üzerine bolca tartıştık, ürettik. Toplumsal sorunları yaratıcı drama atölyesinde canlandırdık, çözümlerimizi sunduk.  Günümüzde sosyal medya kullanımı ve online araçlar üzerine konuştuk. Sosyal medyanın gücünü projelerimize nasıl yansıtabileceğimiz üzerine tartıştık, grup çalışmaları ile kendi kampanyalarımızı yarattık.

Ateşsiz kamp olur mu? ☺ Atölyeler sonrası akşamları kamp ateşi yakarak şarkılarımızı hep bir ağızdan özgür dünya düşleri için söyledik. Kareoke gecesinde ise içimizdeki yeteneği keşfe çıktık☺

Kampın son gününde ise vakfımızın kuruluşunun 5.yılı olması dolayısıyla 2019 yılında gençler olarak gerçekleştirebileceğimiz 5.yıl etkinlikleri üzerine konuştuk, fikir alışverişinde bulunduk, proje fikirlerimizi tartıştık.

2019 yılında da Düş Elçileri çalışmaya ve üretmeye hazır!