40. İstanbul Maratonu’nu Geride Bıraktık

Düşlerimize güç verdiğiniz için teşekkürler!

Bu yıl 40.sı düzenlenen İstanbul Maratonu’nda Emel Anne ve 250 gönüllü koşucumuz ile birlikte Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koştuk.

11 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda daha çok gence umut olmak, gençlerin eğitimlerine ve aydınlık yarınlarına katkı sağlamak için Emel Anne ile birlikte köprüdeki yerimizi aldık ve adımlarımızı iyilik için attık.  250 kişi hayalleri gerçek kılmak için “Düşlere Güç Ver” dedik ve hep beraber koştuk, yürüdük. Binlerce bağışçıdan topladığımız bağışlar, yüzlerce öğrencimizin hayatına etki edecek. Kilometrelerce adım atan koşucularımıza, bağışta bulunan herkese, fedakarca çalışan gönüllülerimize çok teşekkür ederiz.?

Ali İsmail’in adını her alanda yaşatmak için her geçen gün büyüyen ailemiz; bu yıl 15 Maraton koşucusu ile büyük bir başarıya imza attı.

15 ALİKEV koşucusu 40. İstanbul Maratonu’nda 42km boyunca Ali İsmail’in özgür dünya düşlerini gerçek kılmak için ter döktüler. Bu sene Maraton koşanlar arasında Ali İsmail’in ağabeyi Gürkan Korkmaz da yer aldı. “Düşlere Güç Ver” sloganıyla başlattığımız İstanbul Maratonu kampanyamıza destek verenler arasında Nar Kadın Dayanışması, Öğrenci Kolektifleri ve Atanamayan Öğretmenler yer alırken; CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP eski milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, sinema oyuncusu Melike Demirağ, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve HDP Milletvekili Oya Ersoy da bizimle birlikte düşlere güç veren isimler arasında yer aldı.

ALİKEV olarak gelecek senelerdeki maratonlara yine aynı heyecanla hazırlanacak, yüzlerce gence destek olabilmek için iyilik peşinde koşmaya devam edeceğiz.