Aramızdan Ayrılışının 5.yılında Ali İsmail’i Sevgiyle Andık

Henüz 19 yaşındayken hayattan koparılan Ali İsmail’i aramızdan ayrılışının 5. Yılında da umuda kucak açan tüm sevenleriyle bir araya gelerek acıyla değil umutla andık.

Binlerce kişinin katıldığı Anma Gecesi’nde ALİKEV Müzik Topluluğu’nun yanı sıra Ozbi ve Gülce Duru sahne aldı.

Birbirinden yetenekli gençlerden oluşan ALİKEV Müzik Topluluğu sergiledikleri başarılı performansla seyircilerin beğenisi topladı ve “Gençler İsterse Düşler Gelecek Olur” inancımıza güç kattı.

Ozbi ve Gülce Duru da sevilen şarkılarıyla geceye renk kattı, düşlere güç verdi. Umut dolu bir gecede buluşmanın coşkusuyla Amfi Tiyatro’yu dolduran binlerce kişi, Ozbi’nin seslendirdiği Uyan Ali’m parçasıyla duygu dolu anlar da yaşadı.

Sanatçılar da ölüm yıldönümünde Ali İsmail’i yalnız bırakmadı. Ali İsmail’e dair duygularını paylaştıkları video ile Nebil Özgentürk, Orhan Aydın, Deniz Türkali, Levent Üzümcü, Barış Atay, Tülin Özen, Jehan Barbur ve Sunay Akın düşlere güç veren isimler oldu.

Anma gecesinde konuşma yapan Yönetim kurulu üyemiz sayın İbrahim Betilin de ifade ettiği gibi Ali İsmail’i bedenen aramızdan aldılar ama O’nun hayallerini, ruhunu alamadılar; başaramadılar ve başaramayacaklar. Çünkü 5 yılda yüzlerce insan O’nun hayalleriyle yaşama tutundular, özgür dünya düşüne sahip çıktılar.

ALİKEV desteklerinizle hep yaşayacak ve Ali İsmail’in düşlerini yaşatacak.