BASIN BÜLTENİ

Ali İsmail, düşleri Adım Adım gerçekleştiriyor

Ali İsmail Korkmaz’ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, bu yıl 39’uncusu düzenlenecek Vodafone İstanbul Maratonu öncesinde, Adım Adım Platformu’na kayıtlı 39 kuruma bağış yaptı. “Sivil toplum kuruluşlarının amaçlarına ancak dayanışmayla ulaşabileceğini ve böylelikle büyüyebileceğini düşünüyoruz” diyen Ali İsmail’in abisi Gürkan Korkmaz, hala 19 yaşında olan kardeşinin düşlerine güç vermek üzere, maratondaki tüm STK’ları Ali İsmail Korkmaz adıyla desteklediklerini vurguladı.

Ali İsmail, düşleri Adım Adım gerçekleştiriyor

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamak için çalışan Adım Adım Platformu’na dâhil oldu. 39’uncu Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşacak olan Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz da Adım Adım Platformu üzerinden ALİKEV yararına bağış toplamak üzere maratona hazırlanıyor.

Çalışmalar kapsamında Ali İsmail’in düşlerine güç vermeyi ve bursiyer sayısını artırmayı hedefleyen ALİKEV, Adım Adım Platformu’na kayıtlı 39 sivil toplum kuruluşuna “Ali İsmail Korkmaz” adına 19’ar TL bağış yaptı. Ali İsmail’in abisi Gürkan Korkmaz, STK’ların ancak dayanışmayla amaçlarına ulaşabileceğini ve büyüyebileceğini ifade etti. Korkmaz; “Hala 19 yaşında olan kardeşimin düşlerine güç vermek üzere, maratondaki tüm STK’ları Ali İsmail Korkmaz adıyla destekliyoruz” dedi. ALİKEV bugüne dek 52 öğrenciye sağladığı eğitim bursunun çapını genişletmek üzere, herkesi İstanbul Maratonu’nda düşlerinin peşinden koşmaya davet ediyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://kosu.alikev.org/