Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Ali İsmail’i Andık…

Ali İsmail’in Ekinci Mahallesi’ndeki mezarının başında yapılan anma etkinliğine annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz ve tüm ailesinin yanı sıra, Gezi Direnişi’nde yitirdiğimiz Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan’ın aileleri ile Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın çok sayıda destekçisi katıldı.

Ali İsmail Şiirlerimizde, Türkülerimizde…
10 Temmuz akşamı Sümerler Amfi Tiyatro’da düzenlenen etkinliğe Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi ve Gezi Direnişi’nde yitirdiğimiz Ahmet Atakan’ın ailesi ile binlerce kişi katıldı.

Ali İsmail’in abisi Gürkan Korkmaz etkinliğin başında sahneye çıkarak “Hepiniz hoş geldiniz, her biriniz ailemizin bir üyesi oldunuz. Ali İsmail’i bizden 4 sene önce aldılar, binlerce Ali İsmail oldunuz bize; hoş geldiniz Ali İsmailler, hoş geldiniz kardeşler!” diyerek açılış konuşmasını yaptı.

Ardından Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz “Ben Ali’nin mezarına her gittiğimde, her ne kadar evde kendime söz versem, ‘oğlum yanına geldiğimde gözyaşı dökmeyeceğim’ desem de, ana yüreğim dayanmıyor; şu an inanın yüreğim, içim yanıyor; ama bir o kadar da gurur duyuyorum, teşekkür ediyorum buraya geldiğiniz için; var olun sağ olun…” cümleleriyle başladığı sözlerini “Alişimi andığınız için, burada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim” diyerek bitirdi.

Baba Şahap Korkmaz ise duygularını şöyle dile getirdi: “Sizi Ali İsmail’in barış, özgürlük ve zafer selamıyla selamlıyorum; hoş geldiniz. 2013 yılının 10 Temmuz günü hayatımızın en kötü günüydü; sabah gördüğüm rüyayla hastaneye koştuğumda Ali İsmail’in kötü olduğunu öğrendim doktordan, doktora koşmaya başladım ve maalesef o gün kaybettik oğlumuzu. Bugün bakıyorum hepiniz Ali İsmail’siniz, çok teşekkür ediyorum hepinize; Alişimizi andığınız için, unutmadığınız için teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmalardan sonra, Ali İsmail’in yeğeni Tuana ve Sanatorium Müzik ve Bale Akademisi öğrencileri bale gösterilerini sergiledi

Etkinlik devamında ALİKEV gönüllülerinden oluşan ALİKEV Müzik Topluluğu umut dolu şarkılarını söylerken; Grup Abdal, “Magusa Limanı” şarkısını izleyicilerle birlikte söyleyerek duygulu anlar yaşattı. Etkinlik Jehan Barbur’un sevilen şarkılarını seslendirmesiyle sona erdi.

ALİKEV'e Destek Ver!