ALİKEV Düş Elçileri Okulların Yardımına Koşuyor

15-25 yaş arası gençlerden oluşan Düş Elçileri, Ali İsmail’in “Toplum için Gençlik” düşünü sürdürüyorlar. Düş Elçileri, kendi toplumsal fayda yaratan projelerini ALİKEV’in desteği ile hayata geçirmeye devam ediyorlar.Topluma fayda sağlayan projeler üreten ve uygulayan Düş Elçileri’nin yeni durağı Hatay’daki bir okuldu.

Bağışlamak Üzere Topladıkları Kitapları Çocuklarla Buluşturdular

ALİKEV Düş Elçileri’nin son projesi, Defne ilçesindeki Orhanlı İlköğretim ve Ortaöğretim Okulunda gerçekleşti. Okulun eksikleri bulunan kütüphanesi için kitap toplayan Düş Elçileri; kitapları 21 Mayıs Pazar günü okula götürdüler. ALİKEV’in kütüphanesinde yaklaşık 10.000 kitap bulunduğunu ifade eden Düş Elçileri, okumanın önemine değinerek, bu projeyi ALİKEV kütüphanesinden yola çıkarak şekillendirdiklerini ifade ettiler.

Çocuklar Oyuncaksız Kalmasın

Etkinlik kapsamında Düş Elçileri sadece kitap bağışlamakla kalmadı; okulun anaokulu bölümünü de getirdikleri oyuncaklarla şenlendirdiler. Boyalarıyla okulu renklerdirmeyi planlayan Düş Elçileri’nin yoğun yağış nedeniyle planlarını gerçekleştiremedikleri öğrenildi. ALİKEV Düş Elçileri, ilerleyen haftalarda okulun duvarlarını renklendirme sözü vererek, etkinliklerini sonlandırdı. Daha önce huzur evlerinde yaşlıları ziyaret eden, hayvan barınağında bakım çalışmaları ve doğa temizliği gibi etkinlikler gerçekleştiren Düş Elçileri, 15-25 yaş arası bütün gençleri kendi düşlerini gerçekleştirmek üzere ALİKEV’e davet ediyor. Proje başvurusunda bulunmak isteyen gençler http://www.alikev.org/duselcileri adresinden başvuru yapabiliyor.