Düş Elçileri, Uçurtmalarını doğa için uçurdu

Havaların ısınmasıyla birlikte denizlere varan sokaklara çıkacağımız, sahilleri dolduracağımız günler geldi. Ali İsmail Korkmaz’ın toplum için gençlik düşüncesini devam ettiren Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) Düş Elçileri, Doğa İçin Uçurtma etkinliği gerçekleştirdi.

Düş Elçileri’nin Doğa Sevgisi

Doğayla iç içe ve uyumlu bir yaşam felsefesi ile hareket ettiklerini ifade eden ALİKEV’in Düş Elçileri Samandağ Çevlik sahilini temizledi. Düş Elçileri, etkinliği yaz aylarının başlamasıyla birlikte sahilleri dolduran ziyaretçilerin bıraktıkları çöplerin yarattığı kirliliğe dikkat çekmek için düzenlediklerini açıkladı.

30 kişilik Düş Elçileri grubu sahil temizliğinin ardından, uçurtmalarını da doğa için uçurdular. Sahili temizleyen ve uçurtmalarını doğa için uçuran Düş Elçileri, yurttaşlardan doğal alanları kullanırken daha dikkatli olmaları konusunda katkı beklediklerini ifade ettiler.

Düş Elçileri projeleri, 15-25 yaş arası gençler tarafından oluşturuluyor ve ALİKEV bu projelere maddi ve manevi destek sağlıyor.

Samandağ Belediyesi Düş Elçileri ile birlikte sahildeydi

Gençlerin düşlerini geleceğe taşıyan ALİKEV’in her zaman destekçisi olan Samandağ Belediyesi de gençleri yalnız bırakmadı. Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Başkan Yardımcısı Mithat Yıldız da, sahilde temizlik yapan gençlere destek verdi.