Çocuk Hakları Grubu 29 Nisan’da Toplanıyor!

ALİKEV bünyesinde kurulan çocuk hakları grubu ilk kez 29 Nisan’da bir araya geliyor. “Çocuklarla Birlikte Daha Güçlü” projesi bünyesindeki Küçük Destek Programı tarafından desteklenen proje, çocukların aktif katılımını hedefliyor.

Proje kapsamında amaçlanan, çocukların sadece etkinliklere katılımcı olduğu pasif bir anlayışı reddetmek. Proje ile oluşturulan çocuk hakları grubu ile çocuklar ALİKEV bünyesindeki çalışmaları çocuk gözüyle eleştiricek, değerlendirecek ve hem mevcut çalışmalara öneriler getirecek hem de yeni çalışmalar önerebilecekler. Ayrıca, 15-25 yaş arasında gençlerin toplumsal fayda yaratan projeler üretmelerini amaçlayan Düş Elçileri projelerinde de, çocuklarla çalışmak isteyen gençlere de danışmanlık yapacaklar.

Ayrıca, çocukların toplumda görülen aksaklıkları çocuk hakları perspektifiyle değerlendirmesini de amaçlayan proje, 29 Nisan’da ilk buluşmasını gerçekleştirmiş olacak.

Çocukları yarının büyükleri ve geleceğimiz değil bugünün bireyleri olarak gören ALİKEV, aynı zamanda Çocuğa Yönelik Şiddeti Önleme Ortaklık Ağı’nda 2017-2019 döneminde de Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

23 Nisan’da planlanmış ilk buluşma, katılımcı çocukların 23 Nisan etkinliklerinin saatlerinin farklı olması nedeniyle 29 Nisan günü gerçekleştiriliyor.