ALİKEV Çocuk Hakları Grubu Kuruluyor!

ALİKEV Çocuk Hakları Grubu Kuruluyor!

Gençlerin toplumsal fayda yaratan faaliyetler yaparak daha çatışmasız, daha eşitlikçi ve daha önyargısız bireyler haline gelmelerini amaçlayan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) bünyesinde “Çocuk Hakları Grubu” oluşturuyor.

Çocuklarla Güçlüyüz Küçük Destek Programı tarafından desteklenmeye değer görülen “Çocuk Hakları Grubu” projesi ile ALİKEV’in bünyesinde Çocuk Hakları Grubu oluşturuluyor. 29-20 Mart tarihlerinde ALİKEV çalışan ve gönüllülerinin “Çocuklarla Çalışma ve İletişim” eğitimi almasıyla başlayan projenin ikinci ayağı 8-9 Nisan 2017 tarihlerinde çocukların katılımı ile gerçekleştirilecek. Çocukların katılacağı hafta sonu etkinliğinde hem Cumartesi hem de Pazar günü 15’er kişilik iki çocuk grubuna, uzman bir eğitmen tarafından çocuk hakları eğitimi verilecek. Hakları konusunda etkileşimli ve eğlenceli bu eğitimi alacak çocuklar, daha sonra ALİKEV bünyesinde Çocuk Hakları Grubu’nu oluşturacak.

Tamamı çocuklardan oluşacak bu grupta çocuklar, bir yetişkinin kolaylaştırıcılığında vakfın çalışmalarına çocuk gözüyle katkı ve önerilerini sunacak. Çalışmaların çocuk dostu olması için aktif katılım gösterecek olan çocuk hakları grubu, ayrıca çocuklara yönelik etkinlik ve projelerle de vakfın çalışmalarına destek olacak.

9-15 yaş arası çocuklar öncelikli olmak üzere, Çocuk Hakları Grubu’nda yer almak isteyen çocuklar için başvuru formu: https://goo.gl/forms/XvPzB3RV7DPvYTZd2

Gençlere olan inancıyla, gençlerin projelerine destek veren ALİKEV, çocukların da aktif katılımına destek oluyor.