Ali İsmail’i Doğum Gününde Düşleriyle Andık

Ali İsmail’i Doğum Gününde Düşleriyle Andık

Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi tarafından, onun düşlerini devam ettirmek için kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), 18 Mart 2017 Cumartesi ve 19 Mart Pazar günü boyunca düzenlediği söyleşi, atölye ve konserlerle Ali İsmail Korkmaz’ı doğum günüde andı. Anmada Aylin Aslım, Fırat Tanış, Teoman Kumbaracıbaşı’nın yanı sıra ALİKEV Müzik Topluluğu’nu oluşturan gençler de sahne aldı. Etkinlikte, gelenekselleşen Ali İsmail Korkmaz Ödülü de sahibini buldu.

Sevgili Ali İsmail Korkmaz’ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV, Ali İsmail’in doğum gününde bir kez daha; belki Alisiz ama Alinin düşleri ve umutlarıyla, umuda kucak açanları bir araya getirdi.

ALİKEV tarafından her yıl Ali İsmail’in doğum gününde gerçekleştirilen anma, bu yıl ilk kez Samandağ’da gerçekleşti.

Ali İsmail Korkmaz Ödülü sahibini buldu

Ali İsmail Korkmaz Ödülü, her yıl bir sanat dalında ve gençlere yönelik olarak gerçekleştirilen yarışma sonucunda Ali İsmail’in doğum gününde veriliyor. Ali İsmail Korkmaz Ödülü, bu yıl özgürlük teması ve illüstrasyon dalında yapılan yarışmaya katılan sanatçılar arasından sahibini buldu.

3. Ali İsmail Korkmaz Ödülü illüstrasyon yarışmamızın birincisi “Birlikte Özgürüz” adlı çalışması ile Neslihan Başar, ikincisi “Freedom of Voices” adlı çalışması ile Erdem Kallavi, üçüncüsü “Masumiyet” adlı çalışması ile Alper İstanbullu oldu.

Gecede Ali İsmail’in ağabeyi Gürkan Korkmaz da kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Ali İsmail’in düşlerini gerçekleştirmek için var gücümüzle uğraşıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerini gençlerle birlikte hayata geçirmek, onların eğitim hayatlarına devam edebilmelerini sağlamak vakfın ana hedefleri oldu. Bunları yaparken yalnız değildik; vakıfa Ali İsmail’in düşlerini geçekleştirmek için bağış yapan yüzlerce bağışcımız ve gönüllülerimizle birlikte hayalleri gerçek kılacak bir duvar ördük.” dedi.

Ödül törenin ardından Teoman Kumbaracıbaşı, Aylin Aslım ve Fırat Tanış’ın yanı sıra ALİKEV’deki birbirinden yetenekli gençlerden oluşan ALİKEV Müzik Topluluğu sahne aldı.

ALİKEV Atölye ve Söyleşilerle Gençleri Yalnız Bırakmadı

18 Mart Cumartesi ve 19 Mart Pazar gününü kapsayan hafta sonu boyunca Önder Yılmaz, Ezgi Caymaz, Semih Çelenk, Cem Atmaca, Hamit Demir, Seher Duygu Dinç, Adem Dağlar’ın eğitmenlik görevini üstlendiği atölye ve söyleşiler Samandağ Belediyesi Deniz Hızır Alanı, Defne Gençlik Merkezi ve Ekinci’de bulunan Ali İsmail’in evinin önünde sürdü. ALİKEV tarafından gerçekleştirilen etkinliklere katılım ücretsizdi.