Ali İsmail Korkmaz Bursu Başvurulara Açıldı

Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek için çıktığımız yolculukta yeni bir durağa geldik. ALİKEV’e yapılan bağışlarla oluşturduğumuz Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu bu yıl ilk defa 52 öğrenciye burs sağlayarak yola çıkıyor. Siz de burs fonlarımıza katkıda bulunarak bir öğrencinin ışığı olmak isterseniz detaylı bilgiyi bu sayfadan alabilirsiniz.

Burslar hakkında detaylı bilgi ve burs başvurusu için buraya tıklayın.
Lütfen bursa başvurmadan önce burs başvuru koşullarını dikkatli bir şekilde okuyun.

Ali İsmail Korkmaz Bursu,
ilk, orta, lise öğrenimini Hatay’da yapmış ve herhangi bir şehirde okuyan üniversite öğrencilerine,
ilk, orta, lise öğrenimini nerede yaptığına bakılmaksızın Eskişehir’de okuyan üniversite öğrencilerine,
ilk ve orta öğrenimini Hatay’da yapmış ve Hatay’da okuyan lise öğrencilerine
yöneliktir.

Bu bursu Ali İsmail Korkmaz’ın öğrenim hayatını sürdürdüğü Hatay ve Eskişehir illerinden öğrencilerine açarak başlatıyoruz. İleriki yıllarda bursiyer sayımızın artışına oranla Ali İsmail Korkmaz Bursu tüm Türkiye’ye açılacağı gibi farklı burs fonları da hayata geçirilecektir.

ALİKEV, bursiyerleri seçerken dört kriteri objektif olarak değerlendirmektedir.
İhtiyaç durumu
Gönüllülük durumu
Akademik başarı
Sosyal başarı
Ayrıca seçilen bursiyerlerden akademik başarısını ve toplum hizmetlerini sürdürmesini bekliyoruz.

Gelen başvurular, online başvuru formu doldurulduktan sonra sistem tarafından bu kriterlere göre otomatik olarak puanlandırılır.
ALİKEV Burs Komitesi verilecek burs miktarının %20 fazlası adayla yüz yüze görüşme yapar. Başvurudaki bilgilerin doğruluğu ve yukarıdaki kriterler ışığında, mülakatla görüşülen öğrencilerden burs verilecek kişileri tespit ederek ilgili kişileri bilgilendirir.
Öğrencilerin burs aldıkları süre boyunca akademik başarı ve gönüllülük kriterleri burs komitesi tarafından takip edilir.
ALİKEV Burs Komitesi ALİKEV Yönetim Kurulu ve vakfa bugüne kadar maddi/manevi destek olmuş kişilerden oluşturulur.

Gençlerin düşlerine ortak olur musunuz?

Dilediğiniz miktar ile burs fonlarımıza destek olabilirsiniz.

Örneğin, ayda sadece 210 TL bağış yaparak, hem bir gencin eğitimine burs desteği sağlayabilir; hem de kendi adınıza ya da anısını yaşatmak istediğiniz bir kişi adına burs fonu oluşturabilirsiniz.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nda düşlerimiz var.

Bir bir hayata geçirmek istediğimiz düşler…

Düşlerimizi, Ali İsmail’in henüz 17 yaşındayken başlattığı “toplum için gençlik” hareketinden, onun düşlerindeki özgür dünyadan miras alıyoruz.

Bu nedenle ALİKEV olarak, gençlerin daha önyargısız, daha çatışmasız, daha eşitlikçi ve daha sosyal bireyler haline gelmesi amacıyla çalışıyor, onların toplum hizmeti yapmalarına destek oluyoruz.

Çünkü inanıyoruz ki, Ali İsmail’in “düşlerindeki özgür dünya” binlerce ve hatta milyonlarca Ali İsmail’in düşlerinin hayata geçmesiyle mümkün olacak.

Bugüne kadar vakfımıza, Ali İsmail’in düşlerine, gençlerimizin düşlerine destek oldunuz. Damla damla, irili ufaklı katkılarla ALİKEV’i bugüne siz taşıdınız.

Şimdi bu katkılar gencecik fidanların eğitimine destek olacak. Hep birlikte Ali İsmail Korkmaz Bursları ile gencecik fidanların eğitimlerine destek olarak o fidanlardan kocaman bir orman yaratacağız.

Bu yıl 30’u üniversite ve 10’u lise olmak üzere 40 öğrenciye burs imkanı yaratarak yola çıkıyoruz. İnanıyoruz ki, ilk günden beri yanımızda olan, Ali İsmail’in düşlerine ve gençlerimize sahip çıkan destekçilerimiz bizi bu yolda da yalnız bırakmayacak.

Genç fidanlarımız için başlattığımız burs fonlarımıza katkıda bulunarak daha fazla gencimize ışık olmak, umut olmak ve onların düşlerine ortak olmak isteyecek çok sayıda destekçimiz olduğundan eminiz.

Bu nedenle burs fonlarımızı her destekçimizin kendi imkanları ölçüsünde katkı sunabilmesini sağlayacak şekilde düzenledik. Genç fidanlarımızdan da ilham alarak burs fonlarımıza Orman, Ağaç ve Yaprak adlarını verdik.

Burs fonlarımıza yapacağınız en küçük katkılar bile bir araya gelerek, damla damla birikip bir genç fidana can suyu olacak.

Yaprak Burs Fonu, alt veya üst limit olmaksızın her miktardaki bağışa açık bir havuzdur.

Burs fonuna düzenli ya da bir kerelik bağış yapmak mümkündür.

Yaprak Burs Fonu’nda biriken her 2500 TL, bir gencimize bir yıllık burs imkanı yaratır.

En ufak bağışlar bile bu hedefe ulaşmamıza katkıda bulunur.

ŞİMDİ DESTEK VER

Ağaç Burs Fonu, bir öğrenciye 4 yıllık eğitimi boyunca destek olmak isteyen bağışçıların katkılarıyla gerçekleşir. “Bir öğrenci okutmak istiyorum” diyen bağışçılarımız, 4 yıl boyunca destek vereceklerini garanti ederek bir öğrencinin üniversite hayatı boyunca yanında olacakları bir burs açabilirler.

Ağaç Burs Fonu’na destek vermek isteyen bağışçılar, bu fona 4 yıl boyunca yılda 2500 TL bağış yapar.

Ağaç Burs Fonu ile bir öğrenciye 4 yıl boyunca destek verecek bir burs açan bağışçımız, dilerse bu bursa kendisinin veya bir yakınının ismini verebilir.

Ağaç Burs Fonu’na 2500 TL’den fazla katkı yapılabilir. 2500 TL’nin katları için yeni bir öğrenciye daha burs olanağı sağlanır.

ŞİMDİ DESTEK VER

Orman Burs Fonu, bir defalık bağış ile süresiz burs açma olanağı sağlayan bir fondur.

Bir defalık 20.000$ bağış yapan bağışçılarımız, Orman Burs Fonu’nda süresiz devam edecek bir burs açar.

Orman Burs Fonu ile süresiz bir burs açan bağışçımız, dilerse bu bursa kendisinin veya bir yakınının ismini verebilir.

Ağaç Burs Fonu’na 20.000 dolardan fazla katkı yapılabilir. 20.000 doların katları için yeni bir süresiz burs olanağı sağlanır.

ŞİMDİ DESTEK VER