Bir Tuğla da Sen Koy…

Bir Tuğla da Sen Koy…

Değerli Destekçimiz

Ali İsmail’in defnedildiği gün, annem mezarı başında “Oğlum! Evin artık burası mı oldu?” diye feryat ettiğinde, onu orada gömülü bırakmamaya; fikriyle, coşkusuyla, renkli kişiliğiyle nice gencin suretinde yaşaması için bir vakıf kurmaya karar vermiştim.

O gün beni buna sevk eden Ali İsmail’in ölüm şekli değil, yaşam şekliydi. Çünkü Ali İsmail henüz 17 yaşındayken sosyal sorumluluk bilinciyle huzurevinde yaşlıları ziyaret etmiş, köy okullarına yardım kampanyaları düzenlemiş, engelliler için mavi kapak toplamış ve en son olarak da hiç gitmediği bir parkın ağaçlarını korumak için sesini duyurmaya çalışmıştı. İşte tam da bu yüzden Ali İsmail’in toprağın altında değil, yeryüzünde olmasına gerek vardı.

Ali İsmail’i sadece bir gün mezarı başında değil her gün yaşamak ve yarım kalan hayallerini hayata geçirmek için onun adını verdiğimiz Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV)’nı kurduk. Hayata bakışını kendimize rehber alarak faaliyetlerimize başladık. Kısa zamanda çok güzel işlere imza attık. Somut olarak yaptıklarımızı alikev.org/faaliyet-raporlari bağlantısındaki faaliyet raporumuzdan okuyabilirsin.

Hepimizin emek ve desteğiyle amaçları için hiç durmadan çalışan ve 1. yılını dolduran Vakfımızın daha fazla kişiye ulaşarak farkındalık yaratması için geçen ay Hatay merkezde, tarihi dokusu olan 208 m2 alanlı bir Eski Antakya evi satın aldık.

Binanın tarihi ve eski bir yapıda olması nedeniyle, özel bir restorasyon projesine ihtiyaç duyuluyor. Ali İsmail’in ve Vakfın kucaklayıcı, paylaşımcı üslubunu yansıtacak; yeni teknolojilerle donatılan bir mekân olması ana hedefimiz. Bu  çerçevede, projenin finansmanı için yine katılımcı bir yöntemi benimseyerek, “Bir Tuğla da Sen Koy!”  çağrısını başlattık.

Sevgili dostum,

Yeni binamızın restorasyonu, tefrişi ve 1 senelik faaliyet giderleri için ister 1 TL, ister 10.000 TL olsun; senin de her zamanki gibi desteğini bekliyoruz. Beraber oluşturacağımız bu rüzgar ile tuğlalarımızı üst üste koyarak Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nın ebedi evini yaşatacağız.

Senin de katkılarınla genişleyeceğine, onlarca, yüzlerce katılımcının ortak projesi haline geleceğine inandığımız bu girişime en az 1.000 TL ve üzeri bağış yaparak Tuğla koyanların adları  –uygun  gördükleri takdirde – yeni Vakıf merkezimizin duvarında yer alacaktır.

Eğer bu çağrımızla ilgileniyorsanız ilgili hesap bilgilerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

İş Bankası/ Antakya Şb. (6100)
Hesap adı: Ali İsmail KORKMAZ Vakfı
Hesap No/IBAN: 6100 – 208 28 24 (IBAN: TR69 0006 4000 0016 1002 0828 24 )

Kredi kartı ya da PayPal ile bağış yapmak için https://alikev.org/burs-fonlari-nedir/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz

Bu girişimde yer almanın yanı sıra destek vermek isteyecek dostlarınızın iletişim bilgilerini bize bildirmenizi, olabildiğince yaygın bir destekçi grubuna ulaşabilmemiz için sesimiz olmanı rica ediyoruz. Ancak senden ricamız, bunu yaparken kişiye özel gönderilmiş bu mektubu sosyal medyada yaygınlaştırmamanızdır.

Desteğin ve gösterdiğin dayanışma için şimdiden teşekkürler.

Saygı, sevgi ve dostlukla
KORKMAZ ailesi ve ALİKEV adına
Ali İsmail’in ağabeyi
Gürkan KORKMAZ

 

İlgili Linkler;

Bağış yöntemleri ve banka hesap bilgileri için Tıklayınız
Faaliyet Raporumuz için Tıklayınız
Ali İsmail’in yürüttüğü “Toplum için Gençlik” hakkında bilgi almak için Tıklayınız
Tuğla koyanları görmek için Tıklayınız
Yeni binamızı görmek için Tıklayınız

Bize ulaşmak isterseniz:

alikev.org
[email protected]

Gürkan KORKMAZ
[email protected]

2018-02-12T01:37:34+03:00Haberler|Yorum yok