10.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antakya’da Düzenlendi.

10.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antakya’da Düzenlendi.

ALİKEV, Halkevleri, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Hatay Temsilciliği ve TTB Hatay Tabip Odası tarafından, “İşimiz Gücümüz Yaşamak” temasıyla düzenlenen 10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali sona erdi.

10.Uluslararası işçi Filmleri Festivali, 26-27 Aralık Cumartesi ile Pazar günleri Antakya’da izleyicilerle buluştu. Festival, bu yıl İşimiz Gücümüz Yaşamak temasıyla, iş cinayetlerinde ve Suruç ta, Diyarbakır da ve Ankara da katledilenlere ithafen yapıldı.

İşçi Filmleri Festivali, Antakya Kültür Merkezi’nde 25 Aralık Cuma günü gerçekleşen açılış gecesinde; “İşimiz Gücümüz Yaşamak” denilerek, Festival Komitesi adına Sırma Yılmaz, Halkevleri Onursal Genel Başkanı Abdullah Aydın, Elektrik Mühendisleri Odası adına Cem Hüzmeli ve Ali İsmail Korkmaz Vakfı adına Emel Korkmaz açılış konuşmalarını yaptı. Ellerinde umudu taşıyan Halkevleri Ahmet Atakan Kütüphanesi Çocuk Korosunun barış şarkılarını seslendirmelerinin ardından, “Peki Şimdi Nereye” filmi gösterildi.

10. Uluslararası İşçi Festivali, Cumartesi ile Pazar günleri; Hatay Tabib Odası, ALİKEV, Hatay Halkevi ve Serinyol Demlik Cafe’ de seyircileriyle buluştu. Festival süresince, 22 adet uluslararası ve 53 adet de Türkiye’den olmak üzere, toplam 75 adet uzun ve kısa kurmaca, belgesel film gösterildi.