ALİKEV GençBank Ekibi Kırıkhan’da Suriyeli Gençlerle Bir Aradaydı.

ALİKEV GençBank Ekibi Kırıkhan’da Suriyeli Gençlerle Bir Aradaydı.

ALİKEV GençBank Ekibimiz Kırıkhan’da Suriyeli gençlerle beraber zaman geçirmek, onlarla kaynaşmak ve okullarındaki eksiklikleri gidermek için 12 – 13 Aralık tarihlerinde Kırıkhan’daydı.

Ziyaretin ilk gününde Gençbank Alikev gönüllüleri ve Suriyeli gençler birlikte tanışma oyunu oynadı. Eğlenceli vakit geçiren gençler, oyun sonrası neleri sevip, sevmedikleri bahsettiler. Gençlerin dilleri farklı olsa bile ortak fikirleri “barış”tı. Sonra hep beraber Suryana Suriye Okulu’nu daha çocuk dostu bir okul olması için oyunlar ve şarkılar eşliğinde boyadılar.

Çocuklar için daha renkli daha güzel bir okul için hep birlikte çalışan gençler, boyama molasında çocuklarla birlikte değişik oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

Tanışıp kaynaşarak, beraber oyunlar oynayarak ve son olarak ta sınıfları çocukların hayalindeki renklerle boyayarak güzel vakit geçiren gençler, günü keyif içinde tamamladılar.

Etkinliğin ikinci gününde çeşitli drama oyunları oynayan gençler ardından barışı konuştular. İnsanlığın barış ve huzur içinde yaşaması için neler yapabileceklerini konuşup; dayanışma, saygı, güven, bağlılık, birlik içinde olmanın öneminden bahsettiler. Ardından hep beraber “Barış Zamanı” adlı kutu oyununu oynadılar. Barışın kazandığı oyunda herkesin yüreğinde bir arada olmanın mutluluğu, barışı düşünmenin huzuru ve bunu gerçekleştirme umudu vardı.

Barış Zamanı kutu oyunu sonrası etkinlik sona erdi. Paylaşıldıkça büyüyen umutları, güzellikleri arttırmak için tekrar bir araya gelmeye karar veren gençler gelecek hafta buluşma sözüyle ayrıldılar.

19 – 20 Aralık’ta ALİKEV’de ağırlayacağımız gençlerle birlikte vakit geçirmek isteyen, bu etkinliklere yenilerini eklemek, hayallerindeki barış ve mutluluk dolu dünyaları dilleri farklı ama umutları aynı olan gençlerle paylaşmak isteyen  herkesi bizimle bir arada olmaya bekliyoruz.