‘Adalet Sizsiniz’ ALİKEV yararına Antakya’da sahnelendi

‘Adalet Sizsiniz’ ALİKEV yararına Antakya’da sahnelendi

Usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın yorumuyla tiyatroya aktarılan ‘Adalet Sizsiniz’ oyunu 5 Aralık’ta ALİKEV yararına Antakya’da sanatseverlerle buluştu.

Ümit Denizer’in kaleme aldığı, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Adalet Sizsiniz” oyunu, Oyuncu Rutkay Aziz ve Taner Barlas tarafından sahnelendi.

Yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları üzerinden sahneye taşıyan oyun 5 Aralık’ta Antakya Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde  sahnelendi.

Biletler ALİKEV için

Kısa sürede tükenen biletlerden elde edilen gelir ALİKEV’e bağışlandı. Sanatseverlerin yoğun katılımıyla sahnelenen oyun, büyük ilgi gördü ve dakikalarca ayakta alkışlandı.
Oyundan önce ALİKEV’i ziyaret eden ünlü oyuncular Rutkay Aziz, Taner Barlas ve oyunun yazarı Ümit Denizer, bundan sonra da ALİKEV’e desteklerini sürdüreceklerinin sözünü verdiler.

KORKMAZ AİLESİNİN ADALET ARAYIŞI

Ali İsmail’in abisi Av. Gürkan Korkmaz tiyatro oyunundan sonra  yaptığı konuşmasında “Dava süreci boyunca bizlere yaşatılan zorluklar izlediğimiz oyundaki senaryolara benziyor. Belki de 50 yıl, 500 yıl sonra bizim davamız diğer tüm Gezi davalarıyla birlikte bir tiyatro senaryosu olacak.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Biz Ali İsmail’in ölüm şekliyle değil yaşam şekliyle hatırlanmasını istiyoruz. Bu sebeple, çok çeşitli kültür sanat faaliyetlerinin yapıldığı, kütüphanenin olduğu ve gençlerin projelerini ve hayallerini hayata geçirebildiği ALİKEV’in çalışmaları sürecek. Sizden aldığımız güçle bunu yapmayı sürdüreceğiz. Hepinize tüm kalbimle teşekkür ediyorum.” 
Anne Emel Korkmaz: “Desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Yanımızda olduğunuz için, bizi yalnız bırakmadığınız için sağ olun var olun.” diyerek sözlerini tamamladı.