GençBank Atak 2015 programına Alikev GençBank Ekibi de katıldı.

GençBank Atak 2015 programına Alikev GençBank Ekibi de katıldı.

TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi’ne bağlı Atakum GençBank ekibi, Türkiye’nin farklı şehirlerinden GençBank ekiplerine ev sahipliği yaptı. 9 farklı yerelden 21 gönüllü, 3 gün süren projeleri için bir araya geldi.

ALİKEV GençBank’ın da katıldığı projenin ilk gününde GençBank ekipleri Kurupelit İlköğretim Okulu’na giderek gün boyunca 110 çocukla beraber dans, ritim, müzik etkinlikleri ve bilim deneyleri gerçekleştirdiler. Gençler ve çocuklar beraber dans ederek, şarkı söyleyerek keyifli zaman geçirdiler. GençBank ekiplerinin, kendi yerellerinden kaynak geliştirerek topladıkları kırtasiye malzemeleri okuldaki çocukların kullanması için okula teslim edildi. Teslim edilen kolilerde kalemler, silgiler, defterler, suluboyalar, kuru boyalar, kitaplar, yapboz setleri, kalemtıraşlar gibi pek çok kırtasiye malzemeleri vardı.

Projenin ikinci gününde gençler İğne Deliği Gençlik Merkezi’nde daha önce Ali İsmail Korkmaz Vakfın’da da oynanan, çocukların barış konuşmasını sağlayan eğlenceli ve eğitsel bir kutu oyunu olan “Barış Zamanı” adlı oyunu çocuklarla birlikte oynadı. Projelerinin son gününde ise sağlıklı yaşam ve doğanın korunmasına dikkat çekmek için bisiklet turu gerçekleştirildi.

Atakum GençBank, misafirlerini uğurlarken onlara doğa hakkında farkındalık yaratmak için Atakum Belediye Başkanın hediye ettiği çam tohumlu kalemler verdi. Bu tohumlar Atakum, Adıyaman, Batman, Emirdağ, Hatay, İstanbul, İzmit, Kilis ve Seferihisar’da yeşerecek.