GENÇBANK YENİ DÖNEM EKİP SEÇİMİ

GENÇBANK YENİ DÖNEM EKİP SEÇİMİ

GençBank Programı Hakkında

“GençBank” gençlerin toplumsal hayata aktif katılımını artırarak kendi yerellerindeki yaşam kalitesini yükseltmelerine destek olmak amacıyla uygulanan bir gençlik çalışması modelinin adıdır. Bu çerçevede bir gençlik grubu, gönüllü olarak bir mahalle/ilçe veya şehirdeki gençlerin ihtiyaçlarına yönelik bir hibe programı tasarlıyor. Hibe programıyla ilgili duyurular yapıldıktan sonra basit bir başvuru süreci üzerinden gençlerin oluşturduğu grupların proje fikirleri finansal, içerik ve uygulama açılarından desteklenmeye başlıyor. Böylece hem gençlerin ilgili yereldeki toplumsal katılımlarını arttırmaya yönelik bir destek sağlanmış oluyor, hem de bu çalışmalarla yaşadıkları topluma olumlu katkılar yapmaları için bir imkan yaratılıyor.
 GençBank Türkiye dışında halen İngiltere, Almanya, İrlanda, Bulgaristan, Romanya, Ermenistan, Hindistan, Bosna Hersek, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Güney Afrika’da farklı kurumlar tarafından uygulanmaya devam ediyor.Siz de ALİKEV GençBank Ekibine katılmak isterseniz bize ulaşın.
ALİKEV GENÇBANK HAKKINDA

Şubat ayında çalışmalarına başlayan GençBank Ekibi gençlerin fikirlerini projelere dönüştürmeleri için destek oluyor.
Alikev GençBank ekibi çalışmalarına başladığı günden itibaren birçok proje gerçekleştirdi.

Piknik 

19 Mayıs Günü Ballıözde yaklaşık 150 kişinin katılımış olduğu piknikte hep birlikte hazırlanan sofrada bir araya geldiler, türküler söylediler halaylar cektiler, oyunlar oynadılar.

Pikniğe katılan gençlerle birlikte Serbest kürsüde  gençlik sorunlarından, ekolojik sorunlardan  bahsedip, yeni proje fikirlerini tartıştılar.

  

Piknik

Doğa gezisi

31 Mayıs tarihinde Genç bank ekibinin düzenlemiş olduğu Doğa Gezisinde rehber eşliğinde Antakya ve Samandağ’ın tarihini öğrendiler, doğal güzelliklerini keşfettiler. Kendini ve doğayı keşfeden gençler birlikte güzel vakit geçirdiler.

Doğa Gezisi

Otizmli çocuklarla kuş evi projesi

ALİKEV GençBank ekibi ve İlkadım Yaşam Merkezi ile bir proje yapıldı. Proje kapsamında otistik çocuklarla birlikte kuş evi yaptılar. Projenin amacı; Otistik çocukların fiziksel uygunluklarını geliştirmelerini sağlamak, özgüven kazanmalarını, başarı duygusunu, arkadaşlık ilişkilerini geliştirmelerini sağlamaktı.

Otizmli çocuklarla kuş evi projesi

Bana Bir Masal Anlat İşaret Dili Projesi

19 Mayıs 2015 tarihinde Ballıöz’de düzenlediği piknikte gerçekleşen forumda alınan kararlardan biri projelendirildi.GençBank Ekibi Bana Bir Masal Anlat şarkısına işaret diliyle klip çekerek “Engelleri Kaldır” dedi…

Bana Bir Masal Anlat İşaret Dili Projesi

Deniz kaplumbağıları araştırma etkinliği

Alikev GencBank ekibi 21 Haziran tarihinde Samandağ Deniz’de Yeşil Deniz Kaplumbağaları üreme ve yuvalama alanlarında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yeşil Deniz Kaplumbağıları Türkiye’de en çok Samandağ kumsalına yuvalama yapmaktadır. Samandağ çevre koruma derneği yürüttüğü çalışmayı yerinde inceleyen Gençbank ekibi Yeşil Deniz kaplumbağıları hakkında bilgi aldı.  

Deniz kaplumbağıları araştırma etkinliği

Kütüphane

ALİKEV GencBank ekibi ve Arsuz Madenli köyü gençleri İle birlikte yapılan halk kütüphanesi için çalışmalar sürüyor. Gençlerle hep birlikte çalışılan kütüphanede sıva sonrası boyama ve duvarlara görsel çizimi yapıldı. Kitaplıkların yapıldığı  kütüphanede kitap dizimi sonrası açılış yapılacak.

GEL SEN DE BU HAREKETİN BİR PARÇASI OL!