Aramızdan Ayrılışının 2. Yıldönümünde Ali İsmail Korkmaz’ı Anıyoruz

Aramızdan Ayrılışının 2. Yıldönümünde Ali İsmail Korkmaz’ı Anıyoruz

Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla katıldığı yürüyüşe müdahale eden polis ve karşıt görüşlü gruplar tarafından darp edilmesi sonucu 19 yaşında aramızdan ayrılan Sevgili Ali İsmail Korkmaz’ı 2. Yıl dönümünde anıyoruz.

Ali İsmail, günlüğünde “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.”  notunu yazdığında amaçlarını belirlemişti. “Düşlerindeki Özgür Dünya”yı bizlere miras bırakan Sevgili Ali İsmail’in aramızdan ayrılması ardından ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV)  1. Yılını doldurdu. Destekçileri, gönüllüleri ile birlikte Ali İsmail Korkmaz Halk Kütühanesi, GençBank Projesi, Resim Yarışması, alternatifli kurs ve atölye faaliyetleri gibi birçok hizmeti 1 yıl gibi kısa zamanda gerçekleştirdi.

ALİKEV’in faaliyetlerine katılmak ve detaylı bilgi almak için www.alikev.org adresini ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

2.Yıldönümünde Sevgiyle Anıyoruz

10 Temmuz 2015 Cuma günü saat 18.00’de Hatay,  Ekinci Mezarlığında kabrine tüm sevenleri ile beraber yapılacak ziyaret ile başlayacak anma töreni saat 20.00’de Sümerler Amfi Tiyatro’da devam edecek.

Aile üyelerinin konuşmaları ile başlayacak programda Melike Demirdağ, İlkay Akkaya, Mazlum Çimen, Şükrü Erbaş’ın katılımlarının yanı sıra ALİKEV Tiyatro Topluluğu ve Kaldırım Müzik Topluluğu ve Nihat Mugil  yer alacak. Ali – Ahmet – Abdullah Futbol Turnuvasının kazananlarınada ödülleri takdim edilecek. Anma etkinliğine katılım ücretsizdir.

Ali – Ahmet – Abdullah Futbol Turnuvasında 9 Temmuz Perşembe günü final maçı oynanacak. Ayrıca  aynı gün İstanbul Karşı Lig Takımının Temsilcileri ve Şehit Aileleri ile Dostluk maçı oynanacaktır.

KV_Dikey_flat

ALİKEV

www.alikev.org

[email protected]

Tel: 0326 213 0 254