ALİKEV GençBank Ekibi Bir Projeyi Daha Gerçekleştirdi.

ALİKEV GençBank Ekibi ve İlk Adım Yaşam Merkezi Ortak Bir Proje Gerçekleştirdiler.

Otizmin bir hastalık değil, farklı bir özellik ve farklı bir yetenek olduğu yolunda farkındalık yaratarak otizmli çocuklarla birlikte üretmek amacıyla ALİKEV GençBank ekibi ve İlkadım Yaşam Merkezi ile bir proje yapıldı. Proje kapsamında otistik çocuklarla birlikte kuş evi yaptılar.

Projenin amacı; Otistik çocukların fiziksel uygunluklarını geliştirmelerini sağlamak, özgüven kazanmalarını, başarı duygusunu, arkadaşlık ilişkilerini geliştirmelerini sağlamaktı.

İlkadım yaşam merkezinde GençBank Ekibi, proje sahibi eğitmenler ve otistik çocuklarla birlikte hazırladığımız kuş evlerini Antakya Yunus Emre Parkında ki ağaçlara astık. Birlikte güzel vakit geçirdiğimiz çocuklarla, etkinlik bitiminde ALİKEV GençBank Ekibinin yaptığı müzikle eğlendiler.

“Bu sosyal sorumluluk projesi sayesinde otizm konusunda toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturmayı onların yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlıyoruz.”

Ali İsmail’ in anısını hüzünle değil umutla yaşatmak adına, ALİKEV GençBank Ekibinin etkinlikleri ve projeleri devam edecek. Bu tarz projeleri desteklemek veya benim de bir fikrim var diyorsanız  ALiKEV’e sizleri de bekliyoruz.