2. Ali Ahmet Abdullah Futbol Turnuvası Kent Muhalefetinin Yeşil Sahada Ter Dökmesiyle Başladı.

Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz, abisi Gürkan Korkmaz; Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan ve kardeşi Zafer Atakan; Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman; HDP milletvekili adaylarından Nihat Eraslan ve Kerem Nalbant; Halkevleri GYK üyesi Eylem Mansuroğlu ve Hatay Halkevi Başkanı Cihan Çiçek; TMMOB İKK sekreteri Ufuk Akdeniz ve TMMOB/EMO Hatay Şube Başkanı Ali Doran; DİSK Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek ve Şube yöneticisi M. Emin Doğruel; KESK/Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Ayhan Erkal, KESK/ SES Hatay Şube Başkanı Atıp Kılıç, KESK/ SES GYK üyesi Bulut Haskioğlu ve KESK/BES Hatay Şube Başkanı Gökhan Bayraktar; İHD Genel Merkez Üyesi Hatice Can ve İHD Hatay Şube Başkanı Mithat Can; Avukat Ali Habip; Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr. Selim Matkap; Antakya Gazetesi yazarlarından Cemil Yıldız ve olası sağlık sorununa karşı müdahale etmek için Dr. Sadık Nazik “ALİ AHMET ve ABDULLAH” için yeşil sahada buluştu, dayanışma için pas verdi.

Emsal Atakan ve Emel Korkmaz’ın başlama vuruşunu yaptığı açılış maçını Kemal Paşa ve Serkan Yalçın yönetti.

Ali, Ahmet ve Abdullah’ın silüetinin yer aldığı formalarla yeşil sahalara inen oyuncular gol atmakta epey zorlandı. Zira kaleleri karşılıklı olarak Ali Atakan ve Şahap Korkmaz koruyordu.

Maçın en şaşırtan performansı İHD başkanı Mithat Can, Şahap Korkmaz ve Ali Atakan’dan geldi. Futbolda rakip oyuncunun görünüşüne aldanmamak gerektiğini “genç” oyuncular her çalım yediklerinde biraz daha anlamış oldu.

Tribünün büyük bir keyifle izlediği maç berabere bitince hakem Kemal Paşa galibin penaltılarla belirleneceğine karar verdi.

Atakan ailesi adına kaleyi koruyan HDP 2. sıra milletvekili adayı Kerem Nalbant’a ilk golü mücadele arkadaşı HDP milletvekili adayı Nihat Eraslan’dan geldi. Korkmaz ailesi adına kaleyi koruyan Şahap Korkmaz bütün gayretlerine rağmen topun filelerle buluşmasına engel olamadı. Penaltılarda da beraberlik sağlanınca maç Kemal Paşa tarafından “kardeşlik kazandı” denilerek sonlandırıldı.

Geçen seneye göre katılımın arttığı 2. Ali Ahmet Abdullah Futbol Turnuvasının ilk karşılaşması Çarşamba günü( 10 haziran 2015) saat 18.00’da Çekmece mahallesi Defne Halısahasında gerçekleşecek.

4 takımdan toplamda 8 grubun oluştuğu turnuvada fikstür tek devreli lig usulüne göre hazırlandı. 28 haziran Pazar günü lig maçlarının biteceği turnuvada çeyrek finalde grup 1.leri ile 2.leri oynama hakkı kazanacak. Gruptan çıkan takımlar eleme usulüne göre finale doğru ilerleyecek ve 9 Temmuz günü turnuvanın son maçıyla ilk üç dereceye giren takımlar belli olmuş olacak.

10 Temmuz 2015-Cuma günü Ali İsmail Korkmaz anısına düzenlenecek anma gecesinde finalistler ödüllerine kavuşacak.