ALİKEV GençBank Ekibi Olarak Düzenlediğimiz Piknik Etkinliği için Ballıöz’deydik.

19 Mayıs Günü ALİKEV GençBank Ekibi olarak düzenlemiş olduğumuz piknikte bir aradaydık. Yaklaşık 150 kişinin bir arada olduğu piknikte hep birlikte hazırlanan sofrada bir araya geldik. Türküler söyledik, halaylar cektik, oyunlar oynadık.

Pikniğe katılan gençlerle Serbest kürsüde gençlik sorunlarından, ekolojik sorunlardan bahsedip, yeni proje fikirlerini tartıştık. Doğa yürüyüşüne de çıkıp keyifli vakit geçirdik. Gençlerin enerjisinin büyüklere de yansıdığını gördük. Gençlerin oynadığı oyunlara katılan Ali İsmail’in anne babasının yüzlerindeki gülümse bizlere umut oldu.

Foruma katılan gençlerin aldığı bir önemli kararda, duyma engelliler için bir şarkının beden dili ile videosunu çekip duyma engellilere armağan edilmesi. Projenin hazırlıkları ve çekimlerine büyük bir heyecan ile başlandı. Duyma engellilere hediye edilecek şarkı belirlenmesine rağmen klip tamamlanana kadar sürpriz olarak kalmasına karar verildi. Sosyal medya aracılığı ile ulaştırılacak sürpriz klip için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Orada 10 yaşındaki bir çocuktan tutun 50 yaşındaki bir büyüğümüze kadar herkesin aynı enerjiye sahip olduğunu gördük ve biz, bir piknik afişinin altında buluşup toplanan insanlardan çok bir aile gibiydik. Ve bugünün en büyük anlamı pikniği gelen insanların Ali’nin varlığını yanlarında hissetmesi oldu. Tekrar bir araya gelmek üzere sözleştiğimiz, insanların güzel geçen bir günün ardından pikniğimizden keyifli ayrılmaları bizleri çok mutlu etti.

Bu güzel günde emeği geçen ve yanımızda bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz.