HER GÜN DOĞAN GÜNEŞ GİBİ İYİ Kİ DOĞDUN ALİ!

Ali İsmail Korkmaz’ın ” Düşlerinde Özgür Dünya!” için yola çıkan ALİKEV, Ali İsmail’in Doğum Gününü, Ali İsmail Korkmaz Vakfı Açılış Töreni ve Anma etkinliği ile kutladı.

Ali İsmail’in yarım kalan düşlerini gerçekleştirmek için yola çıkan Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın açılışına çok sayıda kişi katıldı. Ali İsmail’in doğum gününde açılan vakıfta bu yıl “Düşlerinde Özgür Dünya” teması ile düzenlenen resim yarışmasına katılan eserler, Ali İsmail’in dövüldüğü gün üzerinde bulunan kıyafetler ve Ali İsmail’in kişisel eşyaları sergilendi. Vakıfta yaklaşık 6.000 kitabın bulunduğu Ali İsmail Korkmaz halk Kütüphanesi oluşturuldu.

Açılış töreninde konuşma yapan anne Emel Korkmaz, “ Olmayan bir çocuğun doğum günü olur mu? Evet bu vakıfla birlikte olacak. Ben buraya her geldiğimde Ali’yi görüyorum. Çevremde sürekli gençler var. Vaktim oldukça buraya gelmek istiyorum, çünkü burada Ali gibi düşünen onu sahiplenen gençler var dedi.

Abi Gürkan Korkmaz ise, “Ali İsmail’in ardından adına parklar, sokaklar, köprüler yapıldı. Ama en iyi temsil edecek fikir, onun atılımlarının yaşayacağı bir vakıftı. Bizde onu yaşatmak için, düşlerindeki özgür dünyayı, yarım kalan dünyayı tamamlamak için vakıf fikrinde birleştik. Toplum yararına faaliyetler yapan üretken gençleri yanımızda görmek istedik. Vakfın çıkış amacı buydu. 6 bin kitaplık bir kütüphanemiz var zamanla projelerimiz de artacak” dedi. Vakıf açılışına Ahmet Atakan ve Abdullah Cömert’in aileleri de katıldı

Vakfın açılışının ardından Meclis Kültür Merkezi’nde anma etkinliği düzenlendi. Enver Aysever, Fırat Tanış, Ferah Sönmez’inde katıldığı etkinlikte Halkevleri Ahmet Atakan Kütüphanesi Çocuk Korosu, AKA-DER Şiir Topluluğu ve Ali İsmail’in yeğeni Tuana’nın bale gösterimi sergilendi. Dereceye giren resimlerin ödüllerinin de verildiği gecede Ali İsmail Korkmaz davasını takip eden dava avukatlarına da Onur ödülü takdim edildi.