ALİ İSMAİL KORKMAZ ANMA ETKİNLİĞİ ve ÖDÜL TÖRENİ

Ali İsmail KORKMAZ’ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV, 18 Mart Ali İsmail’in doğum gününde Ali İsmail Korkmaz Vakfı açılış töreni ve anma etknliğinde herkesi kucaklıyor.

“Düşlerinde Özgür Dünya” teması ile resim yarışmasına katılan eserlerin sergileneceği ve kazanan eser sahibine “Ali İsmail Korkmaz Ödülünün” verileceği ödül töreni ardından Meclis Kültür Merkezi’nde anma etkinliği başlayacak.

Enver Aysever, Fırat Tanış, Ferah, Halkevi/Ahmet Atakan Kütüphanesi Çocuk Korosu, Aka-Der Şiir Topluluğu’nun katılacağı etkinlikte ayrıca ailenin küçük üyesi Tuana’nın bale gösterisi de yer alacak.

Dereceye giren resimlerin, Ali İsmail’in fotoğraf ve eşyalarının sergisi de 18 Mart’tan itibaren bir hafta boyunca vakıf binasında sergilenecek.

Tüm dostlarımızı anma etkinliği ve ödül törenimize bekleriz.

ALİKEV Açılış Töreni; Tarih: 18 Mart 2015 Saat: 17.00

Adres: ALİKEV, Ulucami Mah. Bedesten Sok. No:8 Köprübası Antakya / Hatay

Anma Gecesi; Tarih: 18 Mart 2015 Saat: 19.30

Adres: Meclis Kültür Merkezi, Cumhuriyet Alanı No:2 Antakya / Hatay

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında;

Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı.