Alikev GençBank Ekibi Kuruldu

Ali İsmail Korkmaz Vakfının ev sahipliğini yaptığı GençBank ekibi Antakya’da kuruldu. GençBank projesini yaygınlaştırmak için geçtiğimiz hafta sonu ALİKEV’de bir araya gelen genç gönüllüler ilk gün eğitmenlerle birlikte öncelikle; gençliği, toplumsal duyarlılığı ve aktif olmayı tartıştık. Daha sonra gönüllü gençlerin neden GençBank ekibinde olmak istediklerini konuştuk. Gençlerin kendilerine ve çevrelerine katkı sağlayacak projeler geliştirmesi ve bu projeleri uygulaması için yapılan değerlendirmeler sonucunda 10 kişilik bir GençBank ekibi seçildi. Bu ekip mahallelerden, köylerden vb. yerlerden gelecek olan fikirleri değerlendirecek onlara yol gösterecek ve bu fikirlerin hayata geçmesinde rol oynayacaklar.

İkinci gün kahvaltıda bir araya gelen 10 gönüllü GençBank ekibi; öncelikle ekip kurallarını belirlediler ve eğitmenlerimiz tarafından proje hazırlama, sunma, kaynak yaratma gibi konuların eğitimi verildi. GençBank ekibi bu öğrendikleri konular doğrultusunda proje nasıl geliştirilir, kendi yerellerimizde neye ihtiyaç vardır, durum nasıldır, neden yapılmalı, nasıl yapılmalı gibi konuları tartıştılar. İki günlük toplantının sonunda GençBank Ekibi çalışmalara bir an önce başlamak için gelecek proje önerileri değerlendirmek ve hayat geçirmek için toplantı tarihi belirlediler.

“Yaratıcı fikrim veya bir projem var gerçekleştirmek istiyorum” ama nasıl yaparım diyorsan Alikev GençBank ekibine sen de gel değişimin parçası ol.